Criza la FCSB? Budescu: In ultima perioada jucam foarte prost

Joi, 01 Martie 2018, ora 18:26
4210 citiri

FCSB pare sa fi intrat in criza chiar inaintea debutului play-off-ului, lucru recunoscut chiar de catre cel mai bun jucator al vicecampioanei, Constantin Budescu.

Imediat dupa meciul de la Sibiu, pierdut de FCSB cu un categoric 0-3, Budescu a recunoscut ca echipa evolueaza foarte prost.

Atacantul spera insa ca aceasta criza va fi depasita in pauza competitionala prilejuita de amanarea meciurilor din campionat din cauza vremii nefavorabile.

"Ati vazut si voi ce s-a intamplat, am pierdut cu 0-3, un rezultat rusinos pentru noi. Nu avem ce sa mai facem acum decat sa-i felicitam. In ultima perioada jucam foarte prost si trebuie sa ne revenim in aceasta pauza, sa vedem unde gresim si sa obtinem rezultate bune. Nu ne asteapta nimeni, mai avem 10 meciuri de jucat in play-off si o sa fie foarte greu.

Pe un astfel de teren, fortele s-au egalat. Nu ne-am menajat, daca faceam asta probabil ca jucam cu juniorii. Ei s-au acomodat mai repede si au obtinut victoria. Sper sa incepem play-off-ul bine, sa castigam cu viitorul si sa ne atingem obiectivul, castigarea campionatului", a spus Budescu la Telekom Sport.

FCSB a fost eliminata din Cupa Romaniei de divizionara secunda FC Hermannstadt, care s-a impus in sferturile de finala cu un 3-0 umilitor pentru echipa lui Dica.

Singurul obiectiv pe care FCSB il mai are in acest sezon este titlul in Liga 1.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
Ciolacu este sigur de victoria lui Firea la Capitală: ”Va câștiga şi cu Piedone, şi fără Piedone”
Indiferent dacă Cristian Popescu Piedone se va retrage sau nu din cursa electorală, Gabriela Firea va fi noul primar al Capitalei, este convins Marcel Ciolacu. Premierul a precizat miercuri,...
#Budescu FCSB rezultate, #FCSB rezultat Cupa, #FCSB criza rezultate , #stiri FCSB