Doua greseli mari de arbitraj in prima repriza a meciului FCSB - U Craiova

Duminica, 31 Martie 2019, ora 21:36
8495 citiri

Ion Craciunescu a semnalat doua greseli mari de arbitraj comise de briganda condusa de Ovidiu Hategan in prima repriza a meciului dintre FCSB si U Craiova, din etapa cu numarul 3 a playoff-ului Ligii 1.

In opinia fostului mare arbitru roman, "s-au inscris doau goluri de catre jucatori si alte doua goluri cu ajutorul arbitrilor".

Intr-o interventie la pauza meciului, la Digi Sport, Ion Craciunescu spune ca golurile marcate in prima repriza de Dennis Man si Alexandru Cicaldau trebuiau anulate.

"Lui Man, mingea ii vine dupa ce loveste un adversar, nu e pasata de acel adversar. El era in offside la momentul sutului. Pe jucatorii olteni ii loveste mingea, nu i-o paseaza. Decizia corecta era offside", a punctat Ion Craciunesc.

"Nu este o lupta corp la corp, Cicaldau vine din spate si ii pune bratul in ceafa lui Benzar. Nu e o lupta corp la corp, ci un fault in atac", a mai spus acesta.

2-2 e scorul la pauza in meciul dintre FCSB si U Craiova. Au marcat Ioan Hora (min.8) si Dennis Man (min.30) pentru gazde, respectiv Nicusor Bancu (min.23 - penalti) si Alexandru Cicaldau (min.45+2) pentru oaspeti.

”Nu am ce să-mi reproșez. Mandatul rămâne pe masa coaliției”. Cîrstoiu a făcut declarații în faţa Spitalului Universitar. Explicaţii privind acuzaţiile de incompatibilitate
Dan Tănasă, candidatul AUR la Primăria Brașov: ”Braşovenii nu mai sunt nevoiţi să aleagă răul cel mai mic”
Alianţa pentru Unirea Românilor, filiala Braşov, a prezentat, vineri, candidatul pentru funcţia de primar al Municipiului Braşov în persoana deputatului Dan Tanasă. Acesta a declarat...