Doua greseli mari de arbitraj remarcate de Ion Craciunescu in timpul jocului castigat de FCSB la Botosani

Duminica, 10 Decembrie 2017, ora 22:13

FCSB a castigat clar in deplasarea sustinuta duminica seara la Botosani, dar prima repriza a fost marcata de doua erori mari de arbitraj.

Prezent in studioul Digi Sport, fostul mare arbitru roman Ion Craciunescu a remarcat doua greseli de arbitraj ale brigazii de arbitri conduse de Marius Avram.

Pentru inceput, in minutul 23, Tincu l-a calcat intentionat pe Gnohere, insa Avram i-a acordat doar cartonasul galben. O decizie eronata conform lui Ion Craciunescu.

"Era de rosu clar. N-are nicio intentie sa joace mingea, s-a dus direct pe piciorul lui Gnohere", a spus Ion Craciunescu.

A doua faza controversata s-a produs in prelungirile primei reprize, cand Harlem Gnohere a deschis scorul.

"Trebuia semnalizat offside si golul anulat", a conchis Craciunescu.

0-3 a fost scorul intalnirii dintre FC Botosani si FCSB, dupa golurile marcate de Gnohere (min.45+1), Man (min.58) si Tanase (min.90+3).