Europa League: FCSB invinge Milsami Orhei

Joi, 11 Iulie 2019, ora 23:23
16756 citiri

FCSB a castigat cu 2-0 meciul cu Milsami Orhei, din prima mansa a turului 1 preliminar din Europa League.

Noul antrenor al ros-albastrilor, Bogdan Andone, s-a supus inca de la primul meci si a executat toate ordinele primite din partea lui Gigi Becali. A implementat sistemul 4-3-3 si a introdus toti tinerii ceruti de Becali, inclusiv pe portarul Andrei Vlad.

In fata unui adversar modest, FCSB a deschis scorul in minutul 12, cand Florin Tanase a sutat cu pamantul din marginea careului.

Ritmul in continuarea meciului a fost destul de scazut, iar FCSB a avut de asteptat pana in minutul 56 golul de 2-0, cand acelasi Tanase a punctat dupa o actiune de contraatac.

Pana la finalul meciului, FCSB a mai avut si alte ocazii, dar scorul a ramas neschimbat. Din minutul 71, ros-albastrii au ramas si in zece oameni, Lucian Filip fiind eliminat.

Mansa retur va avea loc joia viitoare, de la ora 20:00.

FCSB - MILSAMI ORHEI 2-0

90+5 - Final de meci!

90 - 5 minute suplimentare.

86 - Ovidiu Popescu ramane singur spre poarta, dar trage in blocaj si mingea se duce alaturi.

85 - Ce ocazie!!! FCSB pleaca pe contraatac, Hora ramane singur, portarul moldovenilor iese, dar sutul de la 35 de metri trece pe langa poarta goala!

84 - FCSB face un joc de posesie la centrul terenului pe finalul meciului.

78 - Schimbare FCSB: Ovidiu Popescu intra in locul lui Man.

72 - Lucian Filip vede al doilea cartonas galben in doar cateva minute si FCSB ramane in zece oameni!

71 - Coman suteaza bine din lovitura libera, dar portarul moldovenilor apara.

65 - Ocazie mare pentru FCSB pe contraatac, dar Nedelcu rateaza incredibil din 10 metri!

61 - Schimbare FCSB: Filip intra in locul lui Oaida.

56 - GOL FCSB!!! Florin Tanase inscrie cu un sut frumos sub bara dupa o actiune excelenta de atac!

52 - Inceput mai bun de repriza pentru Milsami, care a inceput sus.

46 - Se reia jocul!

45 - Pauza!

43 - Dennis Man patrunde in viteza in careu, dar sutul sau e deviat in corner.

38 - Nedelcu e aproape de gol cu un sut de la 30 de metri care se duce putin pe langa.

35 - Dennis Man trage puternic din marginea careului mult peste poarta.

33 - Platica vede cartonasul galben.

30 - Ocazie mare pentru FCSB! Cristea primeste in careul mic, dar sutul sau e parat de portarul moldovenilor!

25 - Momente mai slabe de joc, in care cei de la Milsami tin mai bine de minge.

16 - Andrei Vlad retine un sut deviat din lovitura libera de la 25 de metri.

14 - Belu centreaza bine din dreapta, insa Man trimite peste poarta din cinci metri.

12 - GOL FCSB!!! Florin Tanase suteaza cu pamantul din marginea careului si inscrie!

11 - O noua centrare catre Hora, dar acesta nu ajunge la minge.

7 - O prima actiune de atac a FCSB, dar centrarea lui Belu spre Hora e imprecisa.

1 - A inceput meciul!

FCSB: Vlad - Belu, Cristea, Planic, Roman - Nedelcu, Oaida, Tanase - Man, Hora, Coman

Rezerve: Balgradean - Filip, Dumitru, Popescu, Perianu, Ion, Ardelean.

Milsami Orhei: Cirinciuc - Jardan, Craciun, Bolohan (C), Platica - Rusnac, Onica - Antoniuc, Andronic, Stina - Nazar

Rezerve: Butuc - Zagaevschii, Patras, Antoniuc, Martin, Ba.

Meciul se disputa la Giurgiu.

Partida este televizata de Pro TV.

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...
#FCSB Milsami Orhei, #FCSB Milsami Orhei LIVE, #FCSB Milsami Orhei direct, #televizare FCSB Milsami Orhei , #stiri FCSB