FCSB a pierdut un meci amical cu ultima clasata din Liga 1

de Dan Alexandru
Sambata, 12 Octombrie 2019, ora 14:38

Gruparea lui Gigi Becali, FCSB a fost invinsa intr-un meci amical de echipa FC Voluntari, ultima clasata in Liga 1, scor 1-2 intr-o partida disputata in baza de pregatire de la Berceni.

FCSB a disputat un joc scoala in compania celor de la FC Voluntari, care s-a incheiat 1-2. Meciul s-a disputat in Baza Sportiva FCSB, iar golurile au fost inscrise de Ioan Hora (60), respectiv Julio Rodriguez (85 si 90+2).

Urmatorul meci oficial al ros-albastrilor va avea loc duminica, 20 octombrie, la Ploiesti, impotriva celor de la Chindia Targoviste.

Hora a revenit asadar cu gol pentru formatia ros-albastra, dupa ce in ultima partida, cea cu Dinamo, scor 1-1, fusese scos din lot, alaturi de Juwhel Tsoumou. Hora a marcat acest gol de sambata din penalti.

FCSB trebuia sa mai joace un meci amical in aceasta pauza competitionala cu FC Arges, dar partida s-a anulat.

Voluntari e pe ultimul loc in L1, iar ultima victorie in campionat a venit impotriva stelistilor, un 3-1 pe 11 august 2019.

Julio Rodriguez este un fundas central spaniol de 23 de ani, cu o cota de 150.000 de euro.

Interesant este ca partida a fost arbitrata de Alexandru Tudor, care este membru acum in staff-ul stelist, Tudor acordand doua lovituri de la 11 metri, in prima repriza Florin Tanase ratand primul penalti.

FC Voluntari: Mitrev - Nica, Struna, Achim, Kocic - Signorelli, Harrer - Costin, Matan, I. Gheorghe - Papazoglou.

FCSB: Balgradean - Manea, Momcilovic, I. Cristea, Soiledis - Perianu, Vina, Fl. Tanase - Adi Popa, Gnohere, Salomao.

Remarcam revenirea in fotbal a fundasului Momcilovici, care revine pe teren dupa peste un an de pauza, din cauza accidentarilor.