FCSB castiga in prelungiri cu Poli Iasi

Marti, 03 Decembrie 2019, ora 22:29
6673 citiri

FCSB s-a impus cu mari emotii in deplsarea de la Iasi si trupa lui Vintila incepe sa puna presiune pe liderul Ligii 1, CFR Cluj.

Vicecampioana s-a impus greu, scor 2-1, golul victoriei fiind marcat de Dennis Man in prelungiri.

Partida a inceput in nota de dominare a oaspetilor, insa iesenii au fost cei care au deschis scorul, cumva impotriva jocului.

Platini a fost lansat excelent in banda dreapta, a patruns bine si a centrat aproape perfect pentru Andrei Cristea, care a deschis scorul cu o lovitura de cap.

Gruparea din Berceni a replicat imediat, Florin Tanase lovind transversala.

Acelasi Tanase avea sa egaleze dupa prima jumatate de ora de joc, el transformand un penalti scos tot de el dupa un fault al lui Breeveld, fostul jucator al FCSB.

In continuare am avut parte de un meci agreabil, cu sanse la ambele porti, goalkeeperul Rusu remarcandu-se cu o interventie excelenta.

Dennis Man a inscris golul victoriei in al doilea minut de prelungiri si a adus trei puncte ce se pot dovedi extrem de importante pentru echipa sa in lupta pentru titlu.

Cu aceasta victorie FCSB urca pe locul 6 in Liga 1, la cinci puncte in spatele liderului CFR Cluj.

ECHIPELE DE START

Poli Iasi: Rusu - Cabral, Breeveld, Frasinescu, A. Radu - F. Cristea, Passaglia - Platini, Onea, Birnoi - A. Cristea

Rezerve: Cobrea, Hatiegan, Assulin, Balan, Devesa, Diallo, Chelaru

FCSB: Balgradean - Manea, Planic, Cristea, Pantiru - Popescu, Nedelcu, Oaida - Man, Tanase (C), Coman

Rezerve: Vlad, Pintilii, Filip, Gnohere, Soiledis, Vina, Popa

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...