FCSB pierde un nou meci amical. La pauza a fost condusa cu 3-0

Joi, 25 Ianuarie 2018, ora 18:45
4701 citiri

FCSB a pierdut meciul amical cu Admira Wacker (locul 4 din campionatul Austriei) cu scorul 2-3.

Formatia lui Nicolae Dica a facut un joc foarte slab in prima repriza si a fost condusa la pauza cu 3-0 dupa trei mari greseli in centrul defensivei, unde s-a aflat cuplul Larie - Planici.

Jocul ofensiv al ros-albastrilor a suferit din plin in prima repriza, iar ros-albastrii n-au avut nicio ocazie de a marca.

FCSB a inscris abia in minutul 53, cand Teixeira a reluat in parte o centrare trimisa de Denis Alibec.

Ros-albastrii au mai marcat o data in minutul 79, dupa ce Budescu a transformat o lovitura de la 11 metri.

Pe final de meci, Budescu a avut doua sanse mari de a marca, dar portarul advers a intervenit.

In acest meci, Denis Alibec a fost in continuare foarte lent, a avut putine realizari si pare ca are foarte multe kilograme in plus.

De asemenea, Florinel Coman primeste si el o bila neagra dupa o partida foarte slaba in care nu i-a iesit nimic.

Nicolae Dica a inceput meciul in formula: Nita - Enache, Planici, Larie, Momcilovici - Nedelcu, Filip - Man, Tanase, Coman - Alibec.

Incepand din minutul 40, Dica a introdus toti jucatorii valizi, astfel ca a debutat si Valerica Gaman.

FCSB va disputa urmatorul meci duminica, impotriva chinezilor de la Jiangsu, de la ora 17:00.

C.S.

Ciucă: Sebastian Burduja va convinge "un segment de electoral nehotărât" în cursa pentru Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a declarat, marţi, 23 aprilie, că Sebastian Burduja, candidatul liberal pentru Primăria Capitalei, este opţiunea care dă speranţe celor care nu s-au...
Prima reacție a lui Cătălin Cîrstoiu după ce PNL și PSD au decis retragerea sa din cursa pentru Primăria București: ”Am fost supus unor atacuri”
Cătălin Cîrstoiu a avut marţi, 23 aprilie, pe rețelele sociale, prima reacţie după ce PSD şi PNL au renunţat la candidatura sa la Primăria Capitalei, precizând că nu a luat decizia de...