FCSB, victorie chinuita cu Voluntari

Duminica, 16 Iulie 2017, ora 22:55
10554 citiri

FCSB a obtinut o victorie muncita in prima etapa a noului sezon al Ligii 1.

Vicecampioana Romaniei s-a impus cu 2-1 in fata celor de la FC Voluntari, intr-o partida disputata duminica seara pe National Arena.

Golul victoriei a venit in minutul 90+2 si i-a apartinut tanarului Dennis Man, dupa ce Constantin Budescu a deschis scorul in minutul 34, dintr-un penalti, iar Adrian Balan a punctat pentru oaspeti, in startul partii secunde.

La primul meci oficial cu Nicolae Dica antrenor, FCSB a oferit un fotbal frumos, cu multe ocazii create, dar si cu multe imprecizii in fata portii.

Budescu si Enache au fost cei mai activi jucatori ai "ros-albastrilor", insa ocaziile i-au apartinut tanarului Dennis Man, care a avut si o bara.

In tabara castigatoarei Cupei si Supercupei Romaniei l-am remarcat pe Adrian Balan, dar si pe Laurentiu Marinescu.

Scorul a fost deschis in minutul 34 de Budescu, dintr-o lovitura de la 11 metri obtinuta de Florin Tanase, dupa un duel cu portarul Balauru.

Egalarea ilfovenilor a venit la zece minute de la reluarea reprizei a II-a. Marinescu a pasat bine pe culoar, iar Balan i-a luat fata lui Balasa si l-a invins pe Nita.

In prelungirile partidei, cand putini se mai asteptau, Dennis Man a razbunat ratarile uriase si a adus toate cele trei puncte gruparii "ros-albastre", cu o lovitura de cap, dupa o recentrare a lui Teixeira.

2-1 si FCSB reuseste pentru prima oara dupa doua sezoane sa inceapa sezonul cu o victorie.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, desfasurarea partidei dintre FCSB si FC Voluntari, din prima etapa a sezonului 2017/2018 al Ligii 1.

Desfasurarea intalnirii:

min.90+4 - FINALUL PARTIDEI

min.90+2 - GOOOL FCSB!!! Tanarul Man marcheaza cu capul dupa o recentrare cu capul a lui Teixeira!!!

min.88 - Junior Morais incearca o executie spectaculoasa, iar Balauru scoate cu greu in corner.

min.81 - Enache trimite pe langa poarta dintr-o lovitura libera de 25 de metri.

min.80 - Tabacariu comite un hent si vede cartonasul galben.

min.77 - Nicolae Dica face si el ultima schimbare: iese Tanase, intra De Amorim.

min.75 - Ultima schimbare la ilfoveni: iese Balan, accidentat, intra Tabacariu.

min.68 - Balauru respinge la un sut din intoarcere al lui Alibec.

min.66 - Budescu trimite peste poarta dintr-o lovitura libera de aproximativ 25 de metri.

min.65 - Mihai Popescu intra tare la Tanase si vede galbenul.

min.60 - Teixeira trimite cu exteriorul mult pe langa poarta ilfovenilor.

min.57 - Nita prinde un sut la coltul scurt al lui Balan.

min.56 - BARA FCSB!!! Dennis Man reia in bara transversala din cativa metri, dupa o pasa a lui Budescu!!!

min.56 - Tanase ezista sa traga si iroseste o buna oportunitate.

min.55 - GOOOL VOLUNTARI!!! Adrian Balan egaleaza cu un sut in forta din interiorul careului, dupa o pasa primita pe culoar de la Marinescu!!!

min.51 - Inca o schimbare facuta de Dica: iese Ovidiu Popescu, intra Teixeira.

min.50 - Ratare uriasa FCSB! Acsinte rateaza preluarea, mingea ajunge la Dennis Man, ramas singur cu portarul advers, insa tanarul atacant fcsb-ist trimite pe langa poarta!

min.46 - Tanase ii paseaza in careu lui Alibec, insa sutul septarului lui FCSB se duce mult peste poarta.

min.46 - Dubla schimbare la Voluntari: ies Deac si Lazar, intra Tudorie si Ivanovic.

min.46 - Schimbare la "ros-albastri": iese Gnohere, intra Alibec, care preia imediat banderola de capitan de la Pintilii.

ora 22:05 - STARTUL REPRIZEI SECUNDE

-------------------------------------

min.45+1 - FINALUL PRIMEI REPRIZE

min.45+1 - Olteanu reia modest dintr-o pozitie buna, iar Nita prinde fara probleme.

min.45 - Prima repriza va fi prelungita cu un minut.

min.36 - Duel aprins intre Maftei si Gnohere, iar Gaman ii avertizeaza pe amandoi.

min.34 - GOOOL FCSB!!! Budescu executa penaltiul si transforma cu siguranta!!!

min.33 - Budescu executa o lovitura libera de la 25 de metri, Balauru respinge in fata, mingea ajunge la Tanase, iar portarul ilfovenilor il faulteaza pe decarul "ros-albastrilor". Penalti pentru FCSB.

min.31 - Inca un galben, de data aceasta in tabara lui Voluntari, pentru Costin Lazar, dupa un fault fara minge.

min.29 - Ovidiu Popescu intra tare la Marinescu si se poate declara norocos ca a scapat doar cu un cartonas galben.

min.26 - Dubla ocazie pentru FCSB! Gnohere si Pintilii trec pe langa deschiderea scorului.

min.23 - Balauru scoate de sub bara la o executie direct din corner a lui Budescu.

min.19 - Gnohere reia cu capul mult peste poarta dintr-o centrare din banda dreapta a lui Enache.

min.15 - Marinescu suteaza de la marginea careului, insa Nita e la post si retine.

min.7 - Rauta vede si el galbenul dupa o lovitura cu cotul la Gnohere.

min.6 - Pintilii are o intrare dura la mijlocul terenului si vede cartonasul galben.

min.6 - Tanase suteaza de la distanta, dar Balauru retine fara nicio problema.

min.5 - Gabi Deac reia cu capul putin pe langa poarta lui Nita.

ora 21:02 - STARTUL PARTIDEI

INFO: Partida se joaca pe Arena Nationala si poate fi vizionata in direct la TV pe posturile Digi Sport 1, Dolce Sport 1 si Look TV.

INFO: Va fi prima partida oficiala pentru Nicolae Dica in calitate de antrenor principal al FCSB. De partea cealalta, FC Voluntari se afla la al doilea meci oficial al sezonului, dupa Supercupa Romaniei, castigata in fata campioanei Viitorul.

ECHIPELE:

FCSB: Nita - Enache, Larie, Balasa, Morais - Pintilii, Ov.Popescu - Man, Budescu, Tanase - Gnohere.

Rezerve: Stancioiu, Alibec, Momcilovic, Achim, Benzar, De Amorim, Teixeira.

Antrenor: Nicolae Dica.

FC Voluntari: Balauru - Maftei, Balaur, M.Popescu, Acsinte - Rauta, Lazar - Deac, Marinescu, Olteanu - Balan

Rezerve: Petrariu, Tabacariu, Popadiuc, Capatana, Parcalabu, Ivanovici, Tudorie.

Antrenor: Claudiu Niculescu.

Arbitru: George Gaman.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#LIVE meci FCSB Voluntari, #FCSB Voluntari prima etapa, #FCSB Voluntari Liga 1 , #stiri FCSB