Nicolae Dica a scos trei jucatori din lot inaintea meciului decisiv din Europa League

Joi, 30 August 2018, ora 10:01

FCSB disputa joi meciul decisiv pentru calificarea in grupele Europa League, iar antrenorul Nicolae Dica a decis sa scoata trei jucatori din lotul pentru confruntarea cu Rapid Viena.

In aceasta partida, Nicolae Dica a decis sa nu mizeze pe Olimpiu Morutan, Kamer Qaka si Antonio Jakolis, informeaza Fanatik.

Cel mai mult surprinde absenta lui Olimpiu Morutan, un jucator cu evolutii bune de la transferul la FCSB, care a evoluat aproape in fiecare partida.

Morutan a fost titular in meciul tur, dar Dica l-a scos la pauza considerand ca este emotiv.

In plus, pentru postul de al doilea atacant, Dica ii are la dispozitie pe Florin Tanase si Raul Rusescu. Primul va fi titular, in timp ce Rusescu va intra cel mai probabil dupa pauza.

Partida dintre FCSB si Rapid Viena va avea loc joi, de la ora 21:30, in direct pe Ziare.com.

In prima mansa, austriecii s-au impus cu 3-1.