Fenerbahce s-a impus in derbiul cu Galatasaray (Video)

Luni, 26 Octombrie 2009, ora 09:32
1284 citiri

Fenerbahce Istanbul a castigat derbiul Turciei cu Galatasaray, scor 3-1, si si-a consolidat pozitia de lider in Super Lig.

Gazdele au inscris dupa doar 13 minute prin Alex, brazilianul marcand si in minutul 53, din lovitura de la 11 metri, pentru 2-0.

Hakan Balta a redus din handicap in minutul 57, dar Guiza a spulberat sperantele Galatei de a obtine macar un punct, marcand in minutul 90 pentru a stabili scorul final 3-1.

Astfel, gruparea pregatita de Frank Rijkaard ramane fara victorie pe Sukru Saracoglu din 1999.

Asa cum era de asteptat, infruntarea a avut parte si de cateva incidente neplacute, dar spiritele s-au calmat inainte de a scapa de sub control.

Dupa 10 etape, Fenerbahce are un avans de 5 puncte in fruntea clasamentului, fiind urmata de Bursaspor si Galatasaray.

Campioana en-titre, Besiktas Istanbul, ocupa doar pozitia a 5-a, fiind la 9 puncte de lider.

Urmariti mai jos rezumatul intalnirii:

C.F.

Nicușor Dar îl provoacă pe Piedone la o dezbatere electorală. Răspunsul ironic al Primarului Capitalei după ce AUR l-a amenințat cu plângerea penală
Primarul general al Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat joi, 25 aprilie, că aşteaptă de la contracandidatul său Cristian Popescu Piedone un răspuns în ce priveşte participarea la o dezbatere...
Ciolacu anunță că întrerupe orice comunicare cu Piedone: "Îi urez succes"
Marcel Ciolacu a tăiat orice cale de comunicare cu Cristian Popescu Piedone. Președintele PSD a declarat joi, 25 aprilie, că nu va mai exista niciun dialog și nicio ofertă pentru Piedone....
#Fenerbahce Istanbul, #Galatasaray Istanbul, #campionatul Turciei , #Galatasaray Istanbul