Luni, 31 Martie 2008, ora 17:19
1214 citiri

Pilotul spaniol al celor de la Renault, Fernando Alonso, este cel mai bine platit pilot de Formula 1.

Alonso are un salariu anul de 14.5 milioane de euro.

Locul doi in topul celor mai bine platiti piloti ai Formulei 1 este ocupat de finlandezul Kimi Raikkonen (Ferrari), cu aproape 14 milioane de euro, iar pe locul trei se regaseste britanicului Jenson Button (Honda), cu putin mai mult de 10 milioane de euro.

Ce ”bombă” ar fi! Echipa de Formula 1 care îl vrea pe Max Verstappen: ”Avem un loc liber”
Olandezul Max Verstappen (Red Bull) ar fi în fruntea listei posibililor înlocuitori ai septuplului campion mondial de Formula 1 Lewis Hamilton, în 2025, dacă ar fi disponibil, conform...
Formula 1: cursa s-a terminat, clasamentul s-a schimbat. Ce pilot a fost aspru sancționat
Pilotul spaniol al echipei Ferrari, Carlos Sainz, a câştigat Marele Premiu al Australiei la Formula 1, disputat, duminică, la Melbourne, unde campionul mondial, olandezul Max Verstappen, a...
#alonso, #Renault, #formula 1, #kimi raikkonen, #ferrari, #button, #honda , #Ferrari