Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Florin Andone este criticat de un mare atacant al Generatiei de Aur: Nu are simtul golului

Duminica, 21 Ianuarie 2018, ora 22:29
5720 citiri

Atacantul roman Florin Andone a fost aspru criticat de un fost mare atacant roman, membru al Generatiei de Aur cu care a bifat turneul final al CM din 1994, gazduit de SUA.

Titular in Real - Deportivo 7-1, Andone a ratat doua mari sanse de gol si a fost inlocuit in minutul 79:

Real Madrid ii administreaza o mare umilinta echipei lui Andone in Spania

Dupa acest meci, Florin Radu Raducioiu l-a criticat pe roman, spunand despre acesta ca nu are simtul portii si al golului: "Nu vreau sa-l critic, dar sa ai doua ocazii intr-un minut si sa nu dai un gol...Stiu ce inseamna sa ratezi, dar nu e normal. Nu are acel simt al portii, al golului. La acea faza din minutul 70 trebuia sa dea gol", puncta fostul mare atacant al lui Milan pentru TelekomSport.

Fostul dinamovist a evoluat si in Spania, pentru Espanyol, intre 1994 - 1997.

Andone a fost aproape de o despartire de Deportivo in aceasta iarna, avand oferta de la Brighton din Premier League, dar clubul nu l-a vandut.