Echipa lui Florin Andone, calificare dramatica la penaltiuri in semifinalele Cupei Angliei. In minutul 88, era condusa cu 2-0

Duminica, 17 Martie 2019, ora 19:56
5011 citiri

Gruparea lui Florin Andone din Premier League, Brighton Hove & Albion, s-a calificat intr-un mod dramatic in careul de asi al FA Cup, cea mai veche competitie din lume, acolo unde va da peste Manchester City, campioana en-titre din Anglia.

Brighton a intors senzational partida, de la 0-2 in minutul 88, egaland in ultimele secunde ale jocului, minutul 95 si castigand jocul la loviturile de departajare.

Florin Andone nu a putut evolua la oaspeti, el fiind accidentat. Milwall a marcat golurile sale in minutele 70 si 79 prin Pearce si O'Brien. Se parea ca totul este incheiat, dar Locadia a aprins sperantele cu golul sau din minutul 88.

March a egalat cu mare noroc in minutul 95, dupa o lovitura libera de la mare distanta, profitand si de o gafa a portarului lui Milwall.

In prelungiri, scorul a ramas neschimbat, iar la penaltiuri, Brighton a avut nervii mai tari, castigand cu 5-4. Romeo si Cooper au ratat de la gazde, in timp ce de la gruparea de Premier League doar Murray, cel care a batut primul, a trimis alaturi.

In semifinalele Cupei Angliei, Brighton o va intalni pe Manchester City, iar Wolverhampton va da piept cu Watford.

Manchester United, eliminata surprinzator in Cupa Angliei

Ambele meciuri se vor disputa pe stadionul Wembley din Londra, acolo unde se va disputa si marea finala.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Brighton merge dramatic semifinale Cupa Angliei, #Brighton echipa Andone calificare semifinale FA , #stiri Florin Andone