Florin Andone a adus victoria lui Deportivo pe finalul partidei cu Getafe

Sambata, 30 Septembrie 2017, ora 16:14
4456 citiri

Atacantul roman Florin Andone isi continua forma buna la echipa sa de club Deportivo La Coruna, echipa care a castigat sambata pentru a doua oara in acest sezon, 2-1 cu cei de la Getafe.

Cu Costel Pantilimon titular si cu Florin Andone intrat pe teren in minutul 68, Depor a castigat pentru a doua oara in 7 etape din Spania. Si asta chiar daca Getafe a condus cu 1-0 dupa golul lui Diedhiou in minutul 54.

Egalarea a venit prin Lucas Perez in minutul 66, iar Andone s-a dovedit decisiv in minutul 87, cu un gol care a adus pana la urma cele 3 puncte.

Depor a ajuns la 7 puncte in La Liga, urcand pe 15 in clasamentul din Spania.

Pentru romanul nascut la Botosani este al doilea gol din debutul de sezon, dupa cel reusit cu Real Sociedad, in infrangerea scor 2-4.

El a fost convocat de noul selectioner Cosmin Contra pentru partidele nationalei Romaniei cu Kazahstan si Danemarca.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#Florin Andone aduce 3 puncte lui, #Andone 3 puncte decisive Depor, #Andone gol pe final victorie Depor , #stiri Florin Andone