Florin Andone si-a salvat echipa sa cu un gol in deplasarea de la Villarreal

Duminica, 07 Ianuarie 2018, ora 21:26
6403 citiri

Atacantul roman Florin Andone a marcat al patrulea sau gol din acest sezon 2017/2018, un gol care a adus un punct echipei sale Deportivo La Coruna in deplasarea de la Villarreal.

A fost 1-1 intre cele doua, dupa ce mai intai Unal a marcat in minutul 30 pentru gazde.

Florin Andone a egalat pe final, in minutul 84, el fiind titular si integralist duminica.

Pasa de gol a venit de la Sidnei.

Romanul a marcat un gol la unul dintre poate ultimele meciuri pentru Deportivo, avand in vedere ca exista multe zvonuri ca el va fi cedat in aceasta iarna.

In clasament, Depor e pe 17, prima deasupra liniei retrogradarii, cu 16 puncte.

Villarreal ocupa locul 6, cu 28 de puncte.

Este primul gol din 2018 al lui Andone, dar al doilea consecutiv in doua etape de La Liga la rand pentru el, dupa cel din jocul cu Celta Vigo de la finele lui decembrie.

Moartea unui om politic - pomenirea și lecțiile acesteia. Partea I: de ce trebuie să (ne) criticăm liderii?
Acum la mine e noapte târziu, dar calendaristic ziua de 27 martie a început deja. Când domniile voastre (sau majoritatea) veți citi acest articol (în două părți), peste cea de-a 29-a zi a...
Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...
#Florin Andone gol marcat Spania, #Andone cota 4 goluri Deportivo, #Andone isi salveaza echipa punct Villarreal , #stiri Florin Andone