concurs unirea junior focsani

vezi toate articolele pe aceeasi tema
Cei mai buni elevi matematicieni din tara se intrec la Focsani

Ziarul de Vrancea va premia cele mai bune rezultate ale elevilor vranceni

Cei mai buni elevi matematicieni din tara se intrec astazi la Focsani in cadrul Concursului Interjudetean de Matematica "Unirea". Organizat de Colegiul National "Unirea", concursul, care a ajuns la a XIII-a editie, a fost mai mult

Sambata, 22 Februarie 2014, ora 00:43

Daniel Fusaru, dublu campion mondial la karate

Acesta a obtinut titlurile cu echipele masculine si de mixt a Romaniei u sportivii de la CSM 2007 si de la Unirea Focsani au urcat de asemenea pe podium

La Novi Sad, in Serbia, au avut loc la finalul saptamanii intrecerile Campionatului Mondial si ale Cupei Mondiale la kata si kumite, individual mai mult

Miercuri, 16 Octombrie 2013, ora 00:27

Maine incepe turneul de tenis de camp Vrancea Trophy.

"Vrancea Trophy - Trofeul Consiliului Judetean Vrancea", unul dintre cele 9 turnee futures din circuitul masculin FRT PRO CIRCUIT in 2013, va incepe sambata, 29 iunie, pe terenurile de tenis din Complexul Milcovul. Startul competitiei il vor da concurentii care, incepand cu ora 10,00, isi vor mai mult

Sambata, 29 Iunie 2013, ora 00:59

CSM Focsani a pierdut primul amical din acest an

Echipa de fotbal CSM Focsani (liga a treia) a pierdut ieri, scor 0-3 (0-1) primul test de verificare sustinut in acest an. Focsanenii, antrenati de Octavian Bucataru si Aurel Pastia, au fost invinsi de colega de serie, Olimpia Rm. Sarat, jocul amical disputandu-se pe terenul sintetic Cornel Negoescu mai mult

Joi, 14 Februarie 2013, ora 05:05

Elevii focsaneni, pe podium la concursul "Unirea Junior"

Elevii vranceni de clasele a IV-a, a V-a si a VI-a au demonstrat ca au cunostinte solide in domeniul matematicii, ei reusind sa obtina rezultate de exceptie la prima editie a Concursului Interjudetean de Matematica "Unirea Junior", ce s-a desfasurat sambata, la Colegiul National "Unirea" din mai mult

Luni, 14 Mai 2012, ora 05:05

Catalin Voicu, doar locul 5 la Campionatul National

Stadionul "Dinamo" din Capitala gazduieste Campionatul National de Atletism rezervat seniorilor. Competitia, care a debutat joi seara, a adus si o prima medalie pentru delegatia vranceana prezenta la start. Nicoleta Daniela Coman (Liceul cu Program Sportiv Focsani - antrenor Gicu Alexandrescu) s-a mai mult

Sambata, 07 Iulie 2012, ora 05:05

Mama lui Alin Moldoveanu despre aurul de la Londra: "Harul Domnului si 8 ore de munca pe zi!"

Focsaneanul Alin Moldoveanu a reusit ieri o performanta mare la Jocurile Olimpice de la Londra: prima medalie de aur pentru Romania, dupa ce s-a impus in proba de pusca aer comprimat 10 m, din cadrul competitiei de tir u "nu manca si nu bea nici apa, asta este pretul acestei medalii", spune mama mai mult

Marti, 31 Iulie 2012, ora 00:15

Alexandru Palma - locul I la Cupa Campionilor Europeni

Karateka Alexandru Palma, de la Clubul Sportiv Unirea Focsani s-a clasat pe locul I la Cupa Campionilor Europeni, competitie care s-a desfasurat la Cluj Napoca si la care au participat 520 de sportivi din 10 tari. Sportivul originat din Panciu a fost cel mai bun in porba de kumite, categoria 15-17 mai mult

Marti, 20 Septembrie 2011, ora 18:10