MOZAIC STIRI SPORTIVE: Victorie stralucita a blajencelor

Marti, 12 Februarie 2019, ora 11:10
82 citiri
Echipa de volei feminin Volei Alba Blaj s-a calificat ieri pe teren propriu, in semifinalele Cupei CEV, dupa ce a invins formatia turca Galatasaray Istanbul, cu scorul de 3-0, in mansa retur din sferturile competitiei.

A fost nevoie de "set de aur" pentru stabilirea castigatoarei. Scorul pe seturi a fost 25-20, 25-23, 25-16, dupa 69 minute de joc. In tur, Galatasaray a castigat cu scorul de 3-0 (25-23, 25-20, 25-17), astfel ca a fost nevoie de "setul de aur", pentru departajarea castigatoarei, ...citește toată știrea