Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liga I: Pandurii Targu Jiu - International Curtea de Arges 2-3

Duminica, 23 August 2009, ora 22:20
1249 citiri

International Curtea de Arges a obtinut a doua victorie in Liga I, castigand spectaculos pe terenul celor de la Pandurii Targu Jiu, scor 3-2.

Dupa o prima repriza echilibrata, in care ocaziile mai importante au fost de partea gorjenilor, cele doua echipe au lasat garda jos si au facut spectacol in partea a doua.

Primii care au punctat au fost oaspetii de la International Curtea de Arges, in minutul 51, prin Radut, din pasa lui Kone, insa avantajul a durat doar cinci minute.

Atacantul transferat de Adi Ilie la Targu Jiu, Raskovici, a marcat un gol frumos, iar peste alte 10 minute, Pandurii a preluat conducerea, gratie unui penalti transformat de Hidisan.

Tot dintr-o lovitura de pedeapsa, fotbalistii lui "Mourinho" Stoica au egalat, in minutul 68, prin tanarul Radut care astfel si-a trecut in cont "dubla", iar pe final de meci International a dat lovitura, prin Vezan, care a marcat un gol spectaculos, de la 25 de metri.

Dupa patru etape jucate in acest sezon al Ligii I, ambele echipe au acumulat sase puncte.

C.M.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#pandurii targu jiu, #International Curtea de Arges, #Liga I , #clasament liga 1