Surpriza imensa la Mondialul cluburilor: Al Ain s-a calificat in finala dupa o victorie dramatica impotriva lui River Plate

Marti, 18 Decembrie 2018, ora 22:58
4964 citiri

Cupa Mondiala a cluburilor ne-a adus o surpriza imensa marti seara, Al Ain reusind sa se califice in marea finala dupa o victorie de poveste cu River Plate, proaspata campioana a Americii de Sud.

Ajunsi in competitie doar pentru ca turneul final din 2018 a fost organizat de Emiratele Arabe Unite, cei de la Al Ain au luat competitia in serios si vor ajunge sa joace finala.

Dupa ce au trecut de campioana Africii, Esperance Tunis, in sferturile de finala, detinatorii titlului din Emirate au trecut marti si de campioana Americii de Sud.

Berg a deschis scorul pentru gazde inca din minutul 3, insa cei de la River au avut nevoie de numai cinci minute pentru a prelua conducerea, Borre marcand o "dubla" in minutele 11 si 16.

Caio a egalat in debutul partii secunde, iar Martinez a ratat un penalti pentru River in minutul 69, astfel ca s-a intrat in prelungiri.

Cum nici in timpul suplimentar nu s-a marcat, s-a trecut la loteria penaltiurilor, acolo unde cei de la Al Ain au fost mai inspirati si au reusit sa se impuna cu scorul de 5-4, Enzo Perez fiind omul cu ratarea decisiva pentru River.

Al Ain asteapta rezultatul celei de-a doua semifinale de la Mondialul cluburilor, Real Madrid - Kashima, pentru a-si afla adversara din finala.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Al Ain Mondial cluburi, #Cupa Mondiala Cluburi, #fotbal rezultate cluburi , #cluburi