Barcelona a castigat derbiul cu Valencia (Video)

Duminica, 17 Octombrie 2010, ora 11:11
1177 citiri

FC Barcelona a castigat cu mari emotii derbiul cu Valencia de pe Camp Nou, scor 2-1, dupa un gol al capitanului Carles Puyol.

Valencia a inceput mai bine derbiul cu Barcelona, stand foarte bine pe faza defensiva, iar in minutul 38 a inscris prin Pablo Hernandez, dupa o actiune excelent gandita de Mathieu.

Catalanii au revenit in partea a doua. Xavi i-a pasat excelent lui Andres Iniesta la doua minute de la reluare, iar acesta a inscris fara emotii.

Victoria a fost adusa de Carles Puyol, cu o lovitura de cap reusita in minutul 63.

Dupa acest rezultat, Barcelona ocupa locul secund cu 17 puncte, iar Valencia este pe trei, cu acelasi numar de puncte.

C.M.

Încă o lovitură primită de FC Barcelona după eșecul dramatic din marele derby
Frenkie de Jong, mijlocaşul central al clubului spaniol FC Barcelona, s-a accidentat în derby-ul de duminică, pierdut în compania echipei Real Madrid, scor 2-3, şi va lipsi de pe teren până...
Decizia scandaloasă de la marele derby Real Madrid - Barcelona. A fost sau nu gol? VIDEO
Dezbaterea privind absenţa tehnologia de linia porţii în La Liga a fost reaprinsă duminică, după ce un potenţial gol al Barcelonei a fost anulat în Clasico câştigat de Real Madrid, scor...