CFR Cluj, in sferturile Cupei Romaniei

Joi, 29 Octombrie 2009, ora 17:53

CFR Cluj s-a calificat, joi, in sferturile de finala ale Cupei Romaniei, dupa ce a trecut, scor 1-0, de singura echipa din esalonul secund prezenta in optimi, Gaz Metan CFR Craiova.

Detinatoarea trofeului a avut ceva de tras in fata unei echipe ambitioase si care si-a jucat sansa pana la final.

Unicul gol al partidei care s-a disputat pe stadionul "Ion Oblemenco" din Craiova a fost marcat de brazilianul Nei, in minutul 19, dupa o faza excelenta a lui Ciprian Deac.

Jucatorii folositi de cei doi antrenori:

Gaz Metan CFR Craiova: Ramniceanu - Buleica, Feleaga, Crusoveanu, Radoi - Gheorghe (Neacsa '46), Riosanu, Patrana, Vigariu - Chivu, Trifu (Craciun '57).

CFR Cluj: Peskovic - Tony, Cadu, Cabrera, Edimar (Panin '66) - Borostean, Dario Flores, Leao, Deac (Dubarbier '61) - Nei (Culio '86) , Didi.

Pana acum, in sferturile Cupei Romaniei s-au calificat sase echipe: FC Vaslui, FC Brasov, Astra Ploiesti, Universitatea Craiova, Gloria Bistrita si, bineinteles, CFR Cluj.

Ultimele doua meciuri din optimile Cupei Romanie sunt programate tot joi: International Curtea de Arges - Rapid Bucuresti (ora 18:15) si Dinamo Bucuresti - Otelul Galati (ora 20:30).