Dinamo se incurca de Gloria Bistrita

Duminica, 25 Octombrie 2009, ora 19:50
1917 citiri

Dinamo si Gloria Bistrita au terminat la egalitate, scor 1-1, intr-un meci jucat, duminica seara, pe stadionul din Soseaua Stefan cel Mare.

Cu un nou antrenor pe banca, "cainii rosii" au facut un nou pas gresit pe teren propriu, la capatul unei partide pe care au dominat-o, dar fara a avea multe ocazii importante de a marca. De partea cealalta, bistritenii mai obtin un punct in fata granzilor, dupa cel scos la Steaua, in urma cu aproximativ o luna.

Andrei Cristea a deschis scorul, in minutul 37, cu o executie din 6 metri, dupa o centrare excelenta a lui Molinero.

Egalarea ultimei clasate a venit dupa pauza, mai exact in minutul 68, cand nou-intratul Keita l-a invins pe Dolha cu un sut din interiorul careului.

In finalul partidei, Dinamo a avut o lovitura de la 11 metri clara la Andrei Cristea, neacordat insa de "centralul" Dansa.

Este primul rezultat de egalitate inregistrat intre cele doua echipe pe stadionul lui Dinamo.

Dinamo: Dolha - Molinero, Moti, Tamas, Pulhac - Torje (Niculescu '82), Adr. Cristea, N'Doye, Bostina (Kone '64) - Alexe (Zicu '66) - And. Cristea.

Antrenor: Cornel Talnar.

Gloria Bistrita: Albut - Hamei, Ciuca, Nastase, D. Sanmartean - Hora, L. Sanmartean (Saceanu '84), Achim (Keita '65), Bajenaru - Coroian, Borbely (Moldovan '90+2).

Antrenor: Florin Halagian.

Intalnirea a fost arbitrata la centru de Ciprian Dansa, ajutat la cele doua linii de Cristian Nica si Octavian Sovre.

Ciolacu este sigur de victoria lui Firea la Capitală: ”Va câștiga şi cu Piedone, şi fără Piedone”
Indiferent dacă Cristian Popescu Piedone se va retrage sau nu din cursa electorală, Gabriela Firea va fi noul primar al Capitalei, este convins Marcel Ciolacu. Premierul a precizat miercuri,...
Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...