FC Arges a facut spectacol cu Farul

Sambata, 08 Noiembrie 2008, ora 19:55
756 citiri

FC Arges a castigat de o maniera categorica partida cu Farul Constanta din etapa a XIV-a a Ligii I, scor 3-0, si prestatiile bune din acest inceput sezon continua pentru formatia lui Ionut Badea.

Argesenii au dominat inceputul meciului si insistenta lor s-a concretizat in minutul 8, cand Marius Stan l-a lobat pe George Curca din 15 metri si a adus bucuria in tribunele din Trivale.

Chiar daca echipa de la malul marii era condusa, ocaziile au aparut tot la poarta lui Curca si FC Arges a marcat inca o data prin Nastasie, in minutul 66, la o faza la care initial sutul lui Kamara a fost aparat.

Daniel Balasa a mai punctat o data pana la final, dupa un corner al lui Tames din minutul 79, insa scorul putea fi si mai mare pe final de meci, dar argesenii s-au multumit si cu o victorie la trei goluri diferenta.

Prin aceasta victorie, FC Arges a depasit temporar in clasament Rapid, CFR Cluj si Steaua si a ajuns pe locul 5, avand 24 de puncte din 14 partide. In schimb, Farul nu sta deloc bine, fiind pe locul 15 cu 12 puncte.

Campanie intensă pentru candidatura lui Geoană la prezidențiale. S-a lansat un nou site de susținere
O campanie de susținere pentru candidatura lui Mircea Geoană, actualul secretar general adjunct al NATO, a fost demarată în online. Inițiativa, care se recomandă drept o „platformă...
Dilema preotului care vrea să candideze pentru primăria Sucevei. "Va trebui să aleagă între cariera politică și preoție"
Partidul Alianța pentru Unirea Românilor Suceava a ales un preot să candideze pentru funcția de primar al municipiului Suceava. Cătălin Axinte este preot slujitor la Biserica Sf. Mina din...