Ghionea nu vrea fuziune: Nu as accepta un lucru pentru care a muncit altcineva

Miercuri, 27 Mai 2009, ora 12:33
402 citiri

Capitanul Stelei, Sorin Ghionea, a declarat ca nu ar accepta niciodata sa primeasca un lucru pentru care a muncit altcineva, precizand ca nu este interesat de locul ocupat de Unirea Urziceni in clasamentul Ligii I.

"Ca si barbat, nu as accepta niciodata sa primesc un lucru pentru care a muncit altcineva, astfel incat nu sunt interesat de locul ocupat de Unirea Urziceni. Este munca lor si mi se pare normal sa culeaga ei roadele acesteia.

Cum ar fi fost daca atunci cand noi ne-am calificat in UEFA Champions League ar fi venit o alta echipa sa joace in locul nostru?", a declarat Ghionea pentru site-ul oficial al ros-albastrilor.

La finalul partidei dintre Unirea Urziceni si Dinamo, scor 1-0, patronul echipei FC Timisoara, Marian Iancu, a declansat o adevarata bomba in Liga I, anuntand ca Gigi Becali ar vrea ca Steaua sa fuzioneze cu formatia ialomiteana pentru ca ros-albastrii sa evolueze din nou in grupele Ligii Campionilor.

Pas greșit pentru CSM București înainte de sferturile Ligii Campionilor. Câte goluri a dat Cristina Neagu
Campioana CSM Bucureşti a remizat joi, pe teren propriu, cu formaţia Dunărea Brăila, scor 35-35 (19-15), în derby-ul etapei a XX-a a Ligii Naţionale. Principalele marcatoare ale meciului...
Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...