Nationala de tineret, umilita in Letonia, scor 1-5

Vineri, 09 Octombrie 2009, ora 20:53
1431 citiri

Nationala Romaniei de tineret a pierdut la scor deplasarea din Letonia, scor 1-5, desi pornea ca favorita in cadrul intalnirii, din postura de lidera a grupei.

Letonii conducea deja cu 2-0 la pauza, dupa reusitele lui Rudnevs si Gauracs, din minutele 30, respectiv 39. Acelasi Gauracs a mai punctat de doua ori, in doar 3 minute, in repriza secunda (minutele 63 si 66), pentru ca Rudnevs sa reuseasca dubla cu 5 minute inainte de final.

Unicul gol al Romaniei a fost marcat de Gabriel Torje, din lovitura de la 11 metri, in minutul 90, dinamovistul fiind de altfel si cel mai bun jucator al echipei lui Emil Sandoi.

Romania: Lung - Barboianu, Ilie, Gaman, Cordos, Parvulescu, Ionescu, Ganea, Torje, Ionita, Bicfalvi.

Letonia: Iktens - Kazura, Tarasovs, Zulevs, Gramovics, Gauracs, Mesz, Kuplovs, Rudneus, Kurakis, Rugins.