Otelul Galati a zdrobit Politehnica Iasi

Vineri, 23 Octombrie 2009, ora 16:55
1436 citiri

Petre Grigoras a primit vineri o corectie severa din partea fostei sale echipe, Otelul Galati, pierzand pe banca Politehnicii Iasi cu scorul de 0-4, in partida inaugurala a etapei a XI-a.

Gazdele au inceput bine partida, impingandu-si adversarul in propria jumatate inca din primele minute. Deschiderea scorului s-a petrecut in minutul 38, cand Giurgiu a inscris din careu, dupa o faza de contraatac.

Galatenii au transat soarta celor trei puncte la cinci minute de la reluare, Ibeh inscriind din careu la o faza prelungita de atac a elevilor lui Dorinel Munteanu.

Doua minute mai tarziu, centralul intalnirii a dictat lovitura de la 11 metri pentru gazde, eliminandu-l pe Pecnik. Pena a transformat fara probleme pentru 3-0. Galatenii au profitat de avantajul numeric si au punctat din nou, pentru 4-0, in minutul 76, prin Giurgiu, la capatul unei faze fixe.

Victoria aduce formatiei lui Dorinel Munteanu un total de 14 puncte, la egalitate cu adversarii de vineri, propulsandu-i pe otelari in prima jumatate a clasamentului pana la disputarea celorlalte partide.

Meciul U Cluj - Poli Iași a aprins și mai mult lupta pentru evitarea retrogradării. Clasamentul cu trei etape înainte de final
Formaţia Universitatea Cluj a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Poli Iaşi, într-un meci din etapa a şasea a play-out-ului Superligii. Golul a fost marcat de D....
Anunțul făcut de primarul din Galați, alături de Dorinel Munteanu: ”Se va ridica la suma de 100 de milioane de euro”
Primarul oraşului Galaţi, Ionuţ Pecheanu, a anunţat, luni, într-o conferinţă de presă, începerea studiului de fezabilitatea în vederea construirii unui stadion de 25-30.000 de locuri, pe...