Rat, gol splendid de primul loc in Grecia

Luni, 20 Octombrie 2014, ora 15:06
2855 citiri

Razvan Rat este in forma maxima in Grecia. In etapa a VI-a a primei ligi elene, internationalul roman a inscris al doilea gol, in victoria celor de la PAOK Salonik, scor 2-1, cu Atromitos Atena.

In minutul 29 al partidei, fundasul tricolor a trimis cu capul in poarta adversa de la aproximativ 14 metri, reusita care s-a dovedita a fi decisiva.

Pentru gazde a punctat Kace in minutul 27 in timp ce pentru oaspeti a inscris Umbides in minutul 61.

Cu golul reusit in acesta etapa, Rat a ajuns la cota trei, si se afla pe locul doi in topul golgeterilor la egalitate cu alti opt jucatori printre care si cunoscutul atacant elen, Mitroglou de la Olympiakos.

In clasament, PAOK revine pe primul loc cu 16 puncte, urmata de Veria 15 puncte, si campioana Olympiakos, fostul lider provizoriu cu 13 puncte.

REPER ar vrea candidați comuni cu Alianța Dreapta Unită, la Capitală: "Luăm cu toții decizia matură de a ne așeza cât mai repede la masă"
REPER, partidul condus de fostul premier Dacian Cioloș, anunță că a trimis o invitație la dialog colegilor de la USR, PMP și Forța Dreptei, filialele din București, în vederea găsirii...
George Simion anunță alianțe electorale cu noi formațiuni politice anti-sistem. „Suntem în plină lovitură de stat”
Preşedintele Alianţei pentru Unirea Românilor, George Simion, a declarat joi, 28 martie, la Bistriţa, că a avut consfătuiri cu 30 de formaţiuni politice neparlamentare, cu care ar urma să...