Torje inscrie in Spania si e comparat cu o legenda (Video)

Sambata, 10 Noiembrie 2012, ora 08:49
4478 citiri

Gabi Torje a marcat pentru Granada in victoria pe obtinuta in delasare la Betis Sevilla, scor 2-1, in etapa a 11-a din Primera Division.

Internationalul roman a dechis scorul in minutul 9, cu un sut bine plasat din 13 metri.

Torje a avut o evolutie foarte buna, iar unul dintre comentatorii spanioli l-a comparat in permanenta cu Lionel Messi. In schimb, celalalt comentator a afirmat ca seamana mai mult cu un alt jucator de la Barcelona, Alexis Sanchez.

Fostul dinamovist a fost scos de pe teren in minutul 68.

El a ajuns astfel la trei goluri si doua pase decisive de la transferul la Granada.

Ruben Castro a egalat pentru Betis in minutul 62, dar Mikel Rico a adus victoria oaspetilor in minutul 74.

Granada a urcat pe locul 14 in campionat dupa acest succes, insa mai poate cobori cateva pozitii, in functie de rezultatele din aceasta etapa.

Grindeanu, avertisment pentru Piedone: ”Votanţii de stânga, într-o proporţie covârşitoare, merg către candidatul nostru”
Prim-vicepreşedintele PSD, Sorin Grindeanu, a declarat, miercuri, 24 aprilie, că soluţia pe care PSD a adoptat-o, de a candida Gabriela Firea, le dă o anumită siguranţă că votanţii de...
Răspunsul lui Piedone pentru Ciolacu: ”Mă duc în prăpastie”. Primarul Sectorului 5 acuză un blat la București
Cristian Popescu Piedone a exclus o retragere din cursa pentru Primăria Capitalei, după o solicitare făcută în acest sens de președintele PSD. Marcel Ciolacu i-a sugerat lui Piedone să își...