Brazilia a castigat amicalul cu Japonia

Vineri, 10 Noiembrie 2017, ora 16:52
2770 citiri

Nationala Braziliei si-a continuat pregatirea pentru Mondialul din vara anului viitor cu o victorie spectaculoasa in amicalul cu Brazilia.

Sud-americanii s-au impus cu scorul de 3-1, dupa ce au condus la pauza cu 3-0.

Neymar a deschis scorul in minutul 10, jucatorul lui PSG transformand un penalti acordat de arbitru dupa ce a apelat la "asistentul video".

Tot Neymar a ratat o lovitura de la 11 metri 7 minute mai tarziu, executand slab penaltiul. La faza imediat urmatoare, Marcelo a dus scorul la 2-0 cu un sut frumos, din prima, de la 20 de metri.

Gabriel Jesus a stabilit scorul pauzei in minutul 36, punand simplu latul la centrarea pe jos trimisa de Danilo.

Niponii au marcat golul de onoare in minutul 63, Makino punctand cu o lovitura de cap.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#Brazilia Japonia amical, #Brazilia victorie amical, #Brazilia meci rezultat , #fotbal rezultate