Brazilia a castigat amicalul cu Japonia

Vineri, 10 Noiembrie 2017, ora 16:52

Sud-americanii s-au impus cu scorul de 3-1, dupa ce au condus la pauza cu 3-0.

Neymar a deschis scorul in minutul 10, jucatorul lui PSG transformand un penalti acordat de arbitru dupa ce a apelat la "asistentul video".

Tot Neymar a ratat o lovitura de la 11 metri 7 minute mai tarziu, executand slab penaltiul. La faza imediat urmatoare, Marcelo a dus scorul la 2-0 cu un sut frumos, din prima, de la 20 de metri.

Gabriel Jesus a stabilit scorul pauzei in minutul 36, punand simplu latul la centrarea pe jos trimisa de Danilo.

Niponii au marcat golul de onoare in minutul 63, Makino punctand cu o lovitura de cap.