Ziare.com

Rezultatele inregistrate in preliminariile Cupei Mondiale 2014

   

Rezultatele inregistrate in preliminariile Cupei Mondiale 2014
Iata, mai jos, rezultatele inregistrate in partidele programate marti in preliminariile europene ale Cupei Mondiale din 2014.

Rezultate

Grupa A

Croatia - Tara Galilor 2-0 (Mandzukic '27, Eduardo '57)
Macedonia - Serbia 1-0 (Ibraimi '59)
Belgia - Scotia 2-0 (Benteke '69, Kompany '71)

Clasament

1. Belgia 10p
_____________
2. Croatia 10p
-------------
3. Serbia 4p
4. Macedonia 4p
5. Tara Galilor 3p
6. Scotia 2p

Grupa B

Cehia - Bulgaria 0-0
Italia - Danemarca 3-1 (Montolivo '33, De Rossi '37, Balotelli '54/ Kvist '45+1)

Clasament

1. Italia 10p
______________
2. Bulgaria 6p
------------------
3. Cehia 5p
4. Armenia 3p
5. Danemarca 2p
6. Malta 0p

Grupa C

Insulele Feroe - Irlanda 1-4 (Hansen '68/ Wilson '46, Walters '53, Justinussen '73, O'Dea '88)
Austria - Kazahstan 4-0 (Janko '24 '63, Alaba '71, Harnik '90+3)
Germania - Suedia 4-4 (Klose '8 '15, Mertesacker '39, Ozil '56/ Ibrahimovici '62, Lustig '64, Elmander '73, Elm '90+3)

Clasament

1. Germania 10p
_______________
2. Suedia 7p
--------------------
3. Irlanda 6p
4. Austria 4p
5. Kazahstan 1p
6. Insulele Feroe 0p

Grupa D

Andorra - Estonia 0-1 (Oper '56)
ROMANIA - Olanda 1-4 (Marica '39/ Lens '8, Indi '29, Van der Vaart '45+2, Van Persie '86)
Ungaria - Turcia 3-1 (Szalai '31 '50, Gera '58/ Erdinc '22)

Clasament

1. Olanda 12p
_______________
2. Ungaria 9p
--------------------
3. ROMANIA 9p
4. Turcia 3p
5. Estonia 3p
6. Andorra 0p

Grupa E

Cipru - Norvegia 1-3 (Aloneftis '42/ Hangeland '44, Elyounoussi '81, King '83)
Islanda - Elvetia 0-2 (Barnetta '66, Gavranovic '79)
Albania - Slovenia 1-0 (Roshi '36)

Clasament

1. Elvetia 10p
_______________
2. Norvegia 7p
--------------------
3. Albania 6p
4. Islanda 6p
5. Slovenia 3p
6. Cipru 3p

Grupa F

Rusia - Azerbaidjan 1-0 (Shirokov '84)
Israel - Luxemburg 3-0 (Hemed '14 '48, Vasat '36)
Portugalia - Irlanda de Nord 1-1 (Postiga '79/ McGinn '30)

Clasament

1. Rusia 12p
_____________
2. Israel 7p
-------------------
3. Portugalia 7p
4. Iralnda de Nord 2p
5. Azerbaijan 1p
6. Luxemburg 1p

Grupa G

Letonia - Liechtenstein 2-0 (Bulvitis '29, Gauracs '77)
Bosnia-Hertegovina - Lituania 3-0 (Ibisevic '28, Dzeko '35, Pjanic '41)
Slovacia - Grecia 0-1 (Salpingidis '63)

Clasament

1. Bosnia 10p
2. Grecia 10p
3. Slovacia 7p
4. Lituania 4p
5. Letonia 3p
6. Liechtenstein 0p

Grupa H

Ucraina - Muntenegru 0-1 (Damjanovic '45)
San Marino - Moldova 0-2 (Dadu '73, Epureanu '78)
Polonia - Anglia (meci amanat pana miercuri din cauza ploii torentiale)

Clasament

1. Anglia 7p
_______________
2. Muntenegru 7p
---------------------------
3. Polonia 4p
4. Moldova 4p
5. Ucraina 2p
6. San Marino 0p

Grupa I

Belarus - Georgia 2-0 (Bressan '6, Dragun '28)
Spania - Franta 1-1 (Ramos '25/ Giroud '90+4)

Clasament

1. Spania 7p
_____________
2. Franta 7p
--------------------
3. Georgia 4p
4. Belarus 3p
5. Finlanda 1p

Urmatoarea etapa din preliminariile europene ale Cupei Mondiale se va disputa in data de 22 martie.

M.D.


Marti, 16 Octombrie 2012, ora 23:55
Sursa: Ziare.com

Articol citit de 9408 ori

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
 
2 comentarii
Ordoneaza comentariile:Standard |Calitate |Numar Voturi |Recente

Fotbal...

Gata, atat a fost! Mergeți la muncă și nu mai visați prostii! Chiar credeți că fotbalul merge mai bine ca restul!?

 

Pana la 22 martie 2013.....

... se mai dispuna cateva meciuri si pe 11 noiembrie 2012!