Mediasul smulge un egal la Iasi

Duminica, 02 Mai 2010, ora 18:17
922 citiri

Gaz Metan Medias se intoarce de pe terenul Politehnicii iasi cu un punct obtinut in ultimul minut, datorita golului inscris de Eric.

Gazdele de la Iasi au deschis scorul in minutul 66, Munteanu transformand un penalti obtinut de Ignatov, insa mediesenii au egalat cand nu se astepta nimeni, in prelungirile partidei, Eric trimitand in plasa portii lui Branet un sut-centrare.

Oaspetii puteau obtine chiar victoria, insa Cigan a irosit o mare ocazie de gol la ultima faza a meciului. Scor final, Poli Iasi - Gaz Metan Medias 1-1.

Iata cele doua echipe:

Poli Iasi: 1. Branet, 23. Ad. Ilie, 28. L. Munteanu, 27. Nogo, 15. Mihajlov, 10. Constantin, 8. Ignatov, 5. Onicas, 18. R. Miclea, 14. G. Paun, 99. V. Badea

Rezerve: 33. Marc, 24. Straton, 31. Al. Buhusi, 77. A. Ionescu, 16. N. Viveiros, 27. Diarrassouba, 11. Bujor

Antrenor: Dumitru Dumitriu

Gaz Metan: 30. Buchta, 13. Akaki, 19. Lazar, 4. Trtovac, 15. Hoban, 23. Marovici, 5. A. Munteanu, 7. Kubala, 21. Todea, 29. Gallanis, 27. Eric

Rezerve: 82. Vitca, 16. Zaharia, 26. Bozesan, 6. Nohai, 14. Sabou, 22. Parvulescu, 11. Cigan

Antrenor: Cristian Pustai

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#Poli Iasi Gaz Metan, #egal Poli Iasi Medias, #Eric gol Iasi , #fotbal rezultate