Keseru, goluri pe banda rulanta in Bulgaria - este golgheterul campionatului

de Florin Necula
Sambata, 26 Noiembrie 2016, ora 20:43

Claudiu Keseru a inscris din nou pentru Ludogoret in campionatul Bulgariei, ajungand la 11 reusite in acest sezon in care este golgheterul la zi.

Romanul a marcat in minutul 79 golul de 3-1, ultimul al partidei castigata in deplasare de Ludogoret cu Botev Plovdiv.

Romanul intrase pe teren cu sapte minute mai devreme, in timp ce Cosmin Moti a fost rezerva.

Keseru are 14 goluri in acest sezon, inclusiv unul in Champions League impotriva lui Arsenal Londra. In campionat, a inscris de 7 ori in ultimele 6 partide.

In urma cu cateva zile, s-a scris despre un interes al lui Lazio Roma pentru transferul lui Keseru.

Ludogoret ocupa primul loc dupa 15 etape, cu 40 de puncte, la 6 puncte distanta de Levski Sofia.