Keseru, inca un gol in Europa. Ce fundas roman si-a dat autogol

Sambata, 05 Martie 2016, ora 19:25
2047 citiri

Atacantul roman Claudiu Keseru a marcat un gol, sambata, in meciul pe care echipa sa, Ludogoret, l-a castigat in deplasare cu Pirin Blagoevgrad, scor 3-1.

Fostul atacant al Stelei a marcat in minutul 62, ducand scorul la 2-1 pentru echipa sa. Jonathan Cafu a marcat celelalte doua goluri ale campioanei Bulgariei.

Pentru gazde a marcat Cosmin Moti, autogol in minutul 3. Fundasul roman marcase golul doi in victoria de marti seara, cu scorul de 2-0, pe teren propriu, impotriva lui Lokomotiv Plovdiv.

Un fundas roman de nationala, gol si victorie in Europa

Cu acest gol, Keseru are 12 reusite in campionatul Bulgariei in 20 de meciuri, precum si 3 pase de gol, fiind golgheter detasat al ligii bulgare.

Dupa aceasta victorie, Ludogoret s-a distantat si mai mult in fruntea clasamentului din Bulgaria, avand 48 de puncte dupa 21 de etape, cu 12 mai multe decat Levski Sofia, ocupanta locului 2.

PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...
PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...