Un portar marcheaza un gol fenomenal, dupa o executie rarisima (Video)

Miercuri, 13 Noiembrie 2013, ora 15:43
3290 citiri

Cand portarii marcheaza, in mod obisnuit o fac din penalti, din lovituri libere executate din preajma careului de 16 metri advers sau in urma executarii unei lovituri de colt. Cel mai des marcheaza cu capul in urma unor centrari, dar exista si portari care isi salveaza echipa cu executii incredibile.

Intr-un meci din liga a patra spaniola, disputat intre Mallorca B si Alcudia, portarul oaspetilor a marcat in ultimele secunde ale partidei.

Meciul, care s-a incheiat 1-1, a fost unul in care gazdele din Mallorca au pierdut primul punct dupa 11 victorii consecutive.

In minutele de prelungire ale partidei, un jucator de la Alcudia a centrat in careul advers iar colegul sau de echipa, portarul Barcelo, venit in ofensiva, a marcat cu o foarfeca fenomenala.