Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Un roman de mare perspectiva face furori in Italia: Doua goluri intr-un minut!

Sambata, 13 Septembrie 2014, ora 14:27
5055 citiri

Un tanar fotbalist de mare perspectiva face furori in Italia, acolo unde inscrie gol dupa gol.

Pustiul George Puscas evolueaza pentru echipa de tineret a celor de la Inter Milano si sambata a reusit sa inscrie doua goluri intr-un interval de un minut.

Internationalul roman de tineret a marcat in minutele 33 si 34 ale meciului pe care Inter Primavera l-a disputat contra celor de la Atalanta, in etapa a doua a campionatului de tineret din Italia.

Aceste doua goluri ale lui Puscas vin dupa ce in prima etapa a sezonului el a reusit sa marcheze de cinci ori.

Romanul a ajuns astfel la o cifra ireala, sapte goluri in doua meciuri, si tot mai multe voci il cer in echipa de seniori a lui Inter.

"Nerrazzurii" s-au impus cu scorul de 3-1 in fata celor de la Atalanta in campionatul de tineret al Italiei.

18 ani are atacantul lui Inter, component al nationalei de tineret a Romaniei.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#George Puscas Inter, #Puscas gol Inter, #Inter Atalanta Puscas, #George Puscas Italia , #goluri