Bataie generala la Petrolul - Gaz Metan (Video)

Miercuri, 29 Mai 2013, ora 23:44

Intalnirea dintre Petrolul Ploiesti si Gaz Metan Medias, din etapa cu numarul 34 a Ligii 1, a fost marcata de incidente grave. Jucatorii celor doua formatii s-au batut pe teren, fiind nevoie de interventia stewarzilor.

Tensiunea acumulata de jucatorii formatiei gazda a rabufnit in repriza secunda, cand fundasul Geraldo Alves a incasat al doilea cartonas galben si l-a primit automat pe cel rosu.

Portarul Mircea Bornescu si-a pierdut inca o data cumpatul pe terenul de joc, s-a napustit asupra iordanianului Bawab si l-a muscat pe jucatorul Gazului. Acesta nu a ramas fara reactie, aplicandu-i un pumn in figura goalkeeperului "lupilor".

A urmat o bataie generala in apropierea careului Petrolului. Chiar si oficialii celor doua echipe au sarit de pe banca de rezerve si s-au implicat in meleu.

Stewarzii au fost nevoiti sa intervina pentru a-i proteja pe arbitri si pentru a-i calma pe sportivii batausi.

Dupa aproximativ 8 minute spiritele s-au calmat si jocul a putut fi reluat. Au fost eliminati, pe langa Geraldo, Bornescu si Bawab, antrenorul gazdelor, Cosmin Contra, fiind trimis in tribuna.

Intalnirea dintre Petrolul si Gaz Metan s-a incheiat cu scorul de 1-1, gazdele marcand din penalti dupa 13 minute de prelungiri.