Fotbalist roman, titular si lider la zi in campionatul Spaniei

Sambata, 27 August 2016, ora 07:48
4709 citiri

Atacantul roman Florin Andone a fost titular in premiera pentru noua sa echipa, Deportivo La Coruna, intr-un meci din campionatul Spaniei. Romanul a jucat aproape tot meciul terminat la egalitate, scor 0-0, pe terenul celor de la Betis Sevilla.

Cu Lucas aproape de un transfer la Arsenal, Andone a devenit prima optiune pentru atacul lui Deportivo, astfel ca romanul a fost titular, jucand 88 de minute.

Atacantul nationalei nu a avut sanse importante de a marca, apropiindu-se mai periculos de poarta adversa in repriza a doua, si a fost schimbat pe final de meci cu Borja Valle.

Andone, singurul roman din Primera Division, a fost astfel titular pentru prima oara in acest sezon, dupa ce etapa trecuta a intrat pe teren in minutul 57, in victoria cu 2-1 in fata celor de la Eibar.

Dupa disputarea primelor doua partide din etapa a doua, Deportivo are 4 puncte, fiind liderul campionatului pana sambata seara, cand vor avea loc alte 4 meciuri.

Lovitură pentru Clotilde Armand. Primărița Sectorului 1, trimisă în judecată în ziua în care și-a depus candidatura pentru un nou mandat
Procurorii au anunțat joi, 25 aprilie, trimiterea în judecată a primăriței Sectorului 1, Clotilde Armand, pe care o acuză de ”folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane”. Ea...
Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...