Italia si Japonia au facut spectacol la Cupa Confederatiilor (Video)

Joi, 20 Iunie 2013, ora 07:26
2505 citiri

Italia a castigat cu 4-3 intalnirea disputata miercuri seara cu Japonia, la Cupa Confederatiilor 2013.

Partida a fost mai spectaculoasa decat se astepta, probabil, si cel mai optimist microbist.

Niponii au inceput in forta si s-au desprins la doua goluri pe tabela de marcaj dupa putin peste o jumatate de ora. Au marcat Honda (min.21 - penalti) si Kagawa (min.33).

Pana la pauza, italienii au reusit, insa, sa reduca din handicap, dupa un gol al lui De Rossi.

Repriza a doua a continuat in acelasi ritm spectaculos, iar Squadra Azurra a intors rezultatul dupa numai 7 minute. Uchida (min.50) a inscris in propia poarta, iar Balotelli a transformat un penalti doua minute mai tarziu.

Asiatiacii n-au renuntat la lupta, iar Okazaki a restabilit egalitate in minutul 69. N-avea insa sa fie scorul final, pentru ca Giovinco a adus victoria si calificarea Italiei cu un gol marcat in minutul 86.

Cu o etapa inainte de final, Brazilia si Italia au obtinut calificarea in faza urmatoare a competitiei, in timp ce Japonia si Mexic sunt eliminate.

Clasament Grupa A:

1. Brazilia - 6 puncte

2. Italia - 6 puncte

----------------------

3. Mexic - 0 puncte

4. Japonia - 0 puncte

In ultima etapa a grupei, programata sambata, se intalnesc Brazilia - Italia si Mexic - Japonia.

Vizionati mai jos rezumatul intalnirii dintre Italia si Japonia:

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Italia victorie Japonia video, #Italia invinge Japonia, #Italia Japonia Cupa Confederatiilor , #meciuri