Victorii pentru Real Madrid si Barcelona in Spania (Video)

Sambata, 20 Aprilie 2013, ora 23:12
4305 citiri

Real Madrid si FC Barcelona au castigat partidele pe care le-au disputat sambata seara in etapa a 32-a din Primera Division.

FC Barcelona a aliniat o formula din start din care nu au facut parte jucatori precum Xavi, Messi sau Alba, iar acest lucru s-a resimtit si in jocul catalanilor.

Succesul Barcelonei a fost izbutit abia pe final, in minutul 86, in urma unui sut plasat trimis de Fabregas din 12 metri.

In prima repriza, David Villa a ratat o lovitura de pedeapsa.

Real Madrid a obtinut trei puncte importante in cursa pentru mentinerea pe pozitia secunda in Spania, dupa succesul de pe teren propriu, scor 3-1, in fata lui Betis Sevilla.

Mesut Ozil a deschis scorul in finalul primei reprize, iar Benzema a punctat in minutul 58 pentru 2-0 cu un sut pe langa portar.

Jorge Molina a redus din diferenta cu un sfert de ora inainte de final, din penalti, insa ultimul cuvant i-a apartinut lui Ozil, in prelungiri cu o reluare din fata portii.

Dupa acest rezultate, FC Barcelona ocupa primul loc in clasament, cu 84 de puncte, in timp ce Real Madrid este pe locul doi, cu 71 de puncte.

Ziare.com a transmis in format LIVE Score cele doua meciuri:

FC BARCELONA - LEVANTE 1-0 (Fabregas '86)

REAL MADRID - BETIS 3-1 (Ozil '45, '90, Benzema '57 / Molina '74)

Sambata s-a mai disputat meciul Granada - Real Valladolid, scor 1-1.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#Real Madrid Betis, #Barcelona Levante, #Primera Division Live, #rezultate Barcelona, #rezultate real madrid , #meciuri