Nationala feminina de fotbal a Romaniei a ratat dramatic calificarea la Campionatul European

Marti, 25 Octombrie 2016, ora 21:29
3602 citiri

Nationala feminina de fotbal a Romaniei a ratat dramatic calificarea la turneul final al Campionatului European din 2017.

"Tricolorele" au fost eliminate de Portugalia la baraj, desi nu au pierdut nicio partida.

Dupa 0-0 in meciul tur, din Portugalia, returul de la Cluj s-a incheiat cu acelasi scor. S-a intrat astfel in prelungiri, jucatoarele lusitane reusind sa deschida scorul in minutul 105.

Fetele noastre au restabilit egalitatea in minutul 111, prin Laura Rus, insa n-au mai avut timp si pentru golul victoriei.

Reprezentativa Portugaliei se califica asadar la turneul final al Campionatului European ce va avea loc anul viitor in Olanda.

Echipa Romaniei:

Paraluta - Giurgiu, Havristiuc, Ficzay, Olivia Oprea - Vatafu, Bortan, Voicu - Lunca, Ciolacu, Florentina Olar

Rezerve: Roxana Oprea - Sarghe, Rus, Tarasila, Gorea, Batea, Goder

Selectioner: Mirel Albon

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...