Neymar a facut show in meciul Turcia - Brazilia

Joi, 13 Noiembrie 2014, ora 09:55
2582 citiri

Brazilia lui Carlos Dunga este din ce in ce mai incantatoare. Nationala "carioca" a facut spectacol pe Sukru Saracoglu din Istanbul, unde a invins cu 4-0 nationala Turciei.

Omul meciului a fost Neymar, cu doua goluri si un assist.

Atacantul Barcelonei a deschis scorul in minutul 19, dupa ce Fernandinho l-a servit cu o pasa perfecta, punandu-l fata in fata cu portarul Volkan.

Cateva minute mai tarziu, Danilo a trimis o centrare in careu, care a fost deviata de fundasul Semi Kaya in propria poarta.

Pana la pauza, "Selecao" a mai punctat o data, prin Willian, in minutul 44, dupa o pasa ca la carte al lui Neymar.

Cu un dezavantaj de trei goluri, gazdele nu au mai facut fata, iar Neymar a pus inca o data sare pe rana fanaticilor suporteri gazda, lovind in minutul 60 dupa o combinatie de toata frumusetea cu Willian.

A fost a cincea victorie obtinuta de Brazilia cu Dunga pe banca, dupa 1-0 cu Ecuador si Columbia, 2-0 cu Argentina si 4-0 cu Japonia.

Brazilia va reveni pe pamant european pe 19 noiembrie, cand va juca la Viena cu Austria.

Dan Tănasă, candidatul AUR la Primăria Brașov: ”Braşovenii nu mai sunt nevoiţi să aleagă răul cel mai mic”
Alianţa pentru Unirea Românilor, filiala Braşov, a prezentat, vineri, candidatul pentru funcţia de primar al Municipiului Braşov în persoana deputatului Dan Tanasă. Acesta a declarat...
Premierul Ciolacu, alături de tinerii blocaţi pe aeroportul din Dubai: ”Zâmbetele lor mi-au dat energie cât toate cafelele băute în ultimele zile” FOTO
Marcel Ciolacu, premierul României a postat imagini din aeronava oficială cu care revine în ţară, alături de grupul de tineri blocaţi pe aeroportul din Dubai, el afirmând că zâmbetele lor...