Rusine istorica: Tineretul Romaniei, egal cu Insulele Feroe!

Vineri, 07 Iunie 2013, ora 21:38
2288 citiri

Echipa nationala de tineret a Romaniei s-a facut de ras in startul preliminariilor pentru Campionatul European din 2015.

Baietii lui Emil Sandoi au terminat la egalitate in deplasarea din Insulele Feroe, scor 2-2, in preliminariile pentru Campionatul European.

La pauza, nordicii au condus cu 1-0 dupa golul lui Zachariasen din minutul 29, insa Iancu, in minutul 47, si Bus, in minutul 85, au adus Romania in avantaj. Adversarii nostri au egalat insa in prelungiri si au reusit sa scrie inca o pagina neagra in istoria fotbalului romanesc.

Emil Sandoi a inceput meciul in urmatoarea formula: Branescu (Juventus) - Balasa (Viitorul), Plamada (Rapid CFR Suceava), A. Cretu (CSMS Iasi), Tosca (Viitorul) - Benzar (Viitorul) - Serediuc (Chiajna), Cirstocea (Viitorul), N. Stanciu (Vaslui), G. Iancu (Steaua) - Ciolacu (Rapid).

Romania se lupta pentru prezenta la EURO 2015 cu Muntenegru, Irlanda, Germania si Feroe.

C.S.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...