Cupa Romaniei: Timisoara produce surpriza si se califica dupa penaltiuri in semifinale

Marti, 28 Martie 2017, ora 23:25
16225 citiri

ACS Poli Timisoara s-a calificat marti seara in semifinalele Cupei Romaniei la fotbal.

Gruparea banateana s-a impus, pe teren propriu, in fata detinatoarei trofeului, CFR Cluj, cu scorul de 6-5, dupa executarea loviturilor de la 11 metri.

Echipa antrenata de Ionut Popa a reusit surpriza si, dupa ce a ajuns in finala Cupei Ligii, reuseste o noua performanta impresionanta.

Calificarea timisorenilor e cu atat mai remarcabila cu cat acestia au evoluat cu un jucator mai putin inca din startul reprizei secunde, cand fundasul Alin Seroni a fost eliminat dupa o intrare dura.

0-0 a fost scorul dupa timpul regulamentar si doua reprize de prelungiri, asa ca s-a trecut la penaltiuri, acolo unde au marcat:

Timisoara: Draghici, Fucek, Soljic, Barbut, Scutaru si Neagu. A ratat Straut.

CFR Cluj: Nascimento, Lopez, Gomelt, Omrani si Bud. Au ratat Larie si Deac.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, desfasurarea scorului in primul joc din sferturile de finala ale Cupei Romaniei la fotbal:

Poli Timisoara - CFR Cluj 0-0

Penaltiuri: 6-5

- Neagu (Timisoara) transforma cu emotii si Timisoara merge in semifinale!

ora 23:05 - Vom avea penaltiuri.

ora 20:23 - Dupa 90 de minute, scorul este egal, asa ca vom avea prelungiri.

min.49 - Fundasul Alin Seroni (Poli Timisoara) primeste cartonasul rosu direct, pentru o intrare tare cu talpa asupra unui adversar.

*a inceput la ora 20:30

ACS Poli: Curileac - Straut, Canu, Scutaru, Seroni - Poparadu, Soljic - Barbut, Croitoru, Fucek - Henrique.

Antrenor: Ionut Popa.

CFR Cluj: Minca - Lopes, Larie, Horj, Camora - Gomelt, Carlos - Rus, Deac, Nouvier - Omrani.

Antrenor: Vasile Miriuta.

INFO: Intalnirile din sferturi se joaca intr-o singura mansa.

INFO: Programul celorlalte intalniri din sferturi:

Miercuri: CS Mioveni - FC Voluntari (ora 18:30) si CS "U" Craiova - Dinamo (ora 21:30).

Joi: Viitorul - Astra Giurgiu (ora 21:00).

Anul trecut, Cupa Romaniei a fost castigata de CFR Cluj, dupa o finala cu Dinamo.

Decizia BEC de a respinge protocolul Alianței Dreapta Unită, trasă la indigo cu cea dată pentru Alianța USR-PLUS în 2019. Excepția pentru PSD și precedentul Vadim Tudor
Alianța Dreapta Unită, formată din USR, PMP și partidul Forța Dreptei se găsește în imposibilitatea de a avea liste comune de candidați pentru alegerile din 9 iunie, după ce Biroul...
Cătălin Drulă acuză PSD că i-a ”momit” sau șantajat pe primarii USR: ”Ai zece milioane, dacă treci la noi”
Preşedintele USR, Cătălin Drulă, susţine că unii primari USR ar fi fost ”şantajaţi” sau ”momiţi” să treacă la PSD, în condiţiile în care de faţă era şi liderul social...
#Timisoara semifinale Cupa Romaniei, #LIVE meciuri Cupa Romaniei, #program sferturi Cupa Romaniei , #rezultate cupa romaniei