Alex Maxim, victorie in tricoul lui Mainz, dupa un meci decis de arbitrajul VIDEO

Sambata, 23 Septembrie 2017, ora 20:56
3419 citiri

Mijlocasul roman Alexandru Maxim a evoluat 60 de minute intr-o victorie a echipei sale, FSV Mainz 05, in runda curenta a campionatului german de fotbal, Bundesliga.

Mainz a trecut acasa de Hertha Berlin cu 1-0, dupa un meci in care Maxim a fost utilizat din nou titular dupa doua meciuri la rand in care a jucat doar cateva minute.

Romanul a fost inlocuit in minutul 59 cu Oztunali, fara sa faca un meci foarte bun.

Golul a venit dupa un penalti care a fost dictat de arbitrul Stieler, abia dupa ce a fost ajutat de VAR, sistemul de arbitraj VIDEO. El nu vazuse un fault clar comis in careu, asistentii din camera VIDEO i-au transmis ca trebuie dictata o lovitura de la 11 metri si De Blasis a punctat in minutul 54.

Ibisevici de la oaspeti a fost eliminat in minutul 89.

In clasament, Mainz urca pe 13 cu 6 puncte, iar Hertha este pe 8 dupa 6 etape, cu 8 puncte.

„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
#Alex Maxim 60 de minute Mainz, #Maxim victorie cu Mainz, #Maxim titular dupa 2 meciuri Mainz , #stiri fotbal