Alexandru Mitrita a marcat un gol superb pentru New York City (Video)

Sambata, 23 Februarie 2019, ora 12:59
5248 citiri

Atacantul roman Alexandru Mitrita a inscris un gol spectaculos pentru echipa sa, New York City FC, intr-un amical disputat vineri seara cu Nashville SC, in presezonul Major League Soccer (MLS).

Intalnirea s-a incheiat cu scorul de 2-0 pentru cei din New York, Mitrita semnand cel de-al doilea gol, in minutul 40, dupa ce Maxi Moralez deschisese scorul in minutul 28 din penalty.

Romanul l-a invins pe portarul Matt Pickens cu un sut la vinclu din afara careului, dupa ce i-a driblat pe doi fundasi adversi, presa sportiva de peste Ocean catalogand reusita lui Mitrita, in fata a aproape 6.000 spectatori aflati in tribunele stadionului First Tennessee Park, drept cel mai frumos gol din presezon.

Alexandru Mitrita inscrisese si pe 8 februarie, la primul sau meci pentru New York City FC, care a remizat atunci cu campioana Suediei, AIK Stockholm, scor 1-1, intr-un amical disputat la Abu Dhabi.

Noul sezon in MLS va incepe pe 2 martie, New York City FC urmand sa evolueze in prima etapa in deplasare contra celor de la Orlando City.

Marcel Ciolacu închide subiectul programului magazinelor în weekend. „Nu este oportun”
Prim-ministrul Marcel Ciolacu a declarat joi, 28 martie, că semnalele primite din rândul societăţii arată clar că nu este oportun ca magazinele să fie închise în weekend. "În...
Conspirația „George Soroș”, din nou în România, în plin an electoral. Reacția nervoasă a lui Cioloș, întrebat dacă miliardarul se află în spatele partidului său
Europarlamentarul REPER Dacian Cioloş a declarat la Iaşi, după ce a fost întrebat de un bărbat dacă în spatele partidului din care face parte se află George Soros, că nu s-a întâlnit...