Argentina, in finala Copa America dupa ce a zdrobit Paraguay

Miercuri, 01 Iulie 2015, ora 07:23
5672 citiri

Argentina s-a calificat en fanfare in finala Copei America dupa ce a zdrobit reprezentativa Paraguayului in semifinale.

"Albicelestii" s-au impus cu un categoric 6-1 in penultimul act al competitiei si echipa lor se anunta marea favorita a finalei cu Chile.

Argentinienii au deschis scorul in minutul 16, atunci cand fundasul lui Manchester United, Marcos Rojo, a inscris, iar zece minute mai tarziu Pastore a dublat avantajul nationalei lui Tata Martino.

Cu putin timp inainte pauza, Paraguayul a redus din diferenta in urma reusitei lui Lucas Barrios si nimeni nu prevedea macelul din partea secunda.

Di Maria, cu o "dubla", Aguero si Higuain au inscris pentru Argentina in repriza secunda si au stabilit scorul final.

Desi nu a marcat in aceasta partida, Leo Messi a fost din nou omul meciului cu cele trei pase de gol reusite.

Finala Copa America 2015, dintre Chile si Argentina, este programata sambata seara.

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...
#Argentina Paraguay Copa America, #Argentina finala Copa America, #Chile Argentina finala Copa America , #meciuri