Ziare.com

Barajul de promovare in Liga III de fotbal

   

Barajul de promovare in Liga III de fotbal
Cele 42 de campioane judetene si a municipiului Bucuresti se vor confrunta miercuri, de la ora 17.30, in lupta pentru promovarea in Liga 3, programul si locatiile disputelor fiind urmatoarele:

* Microbuzul Botosani (Botosani) vs. Stiinta Miroslava (Iasi)
Stadion: Gura Humorului

* Biruinta Negresti (Neamt) vs. FCM Husi (Vaslui)
Stadion: "Letea" Bacau

* ACS Bucovina Fratauti (Suceava) vs. CS Prosomes Feldru (Bistrita Nasaud)
Stadion: Porumbeni (Harghita)

* CSM Moinesti (Bacau) vs. Sporting Liesti (Galati)
Stadion: "Municipal" Husi (Vaslui)

* Energia Vulturu (Vrancea) vs. ACS Unirea Casimcea (Tulcea)
Stadion: "Stefan Vrabioru" Ianca (Braila)

* CS Agigea (Constanta) vs. Venus Independenta (Calarasi)
Stadion: "Municipal" Slobozia

* Victoria Traian (Braila) vs. AFC Rapid Fetesti (Ialomita)
Stadion: "Petrolul" Berca (Buzau)

* FC Chitila (Bucuresti) vs. Unirea Campina (Prahova)
Stadion: Stefanesti (Ilfov)

* Avantul Floresti (Giurgiu) vs. Pamimai Videle (Teleorman)
Stadion: "Alpan" Sotanga (Dambovita)

* Gloria Cornesti (Dambovita) vs. ACS Progresul Cernica (Ilfov)
Stadion: "Viorel Mateianu" Boldesti Scaieni (Prahova)

* SCM Pitesti (Arges) vs. Viitorul Gradinile (Olt)
Stadion: Horezu (Valcea)

* A.S.R.A Apa Craiova (Dolj)vs. Posada Perisani (Valcea)
Stadion: "Jiul" Rovinari (Gorj)

* Petrofac Ticleni (Gorj) vs. Muncitorul Resita (Caras Severin)
Stadion: "Termo" Drobeta Tr. Severin

* Municipal Lugoj (Timis) vs. Pandurii Cerneti (Mehedinti)
Stadion: "Mircea Chivu" Resita

* Soimii Pancota (Arad) vs. CS Vulcan (Hunedoara)
Stadion: Blaj (Alba)

* Europa Alba Iulia (Alba) vs. Vulturii Vultureni (Cluj)
Stadion: "Iuliu Bodola" Oradea

* CSM Fagaras (Brasov) vs. CSM Varosi SK Miercurea Ciuc (Harghita)
Stadion: "Municipal" Sf. Gheorghe (Covasna)

* Lacu Ursu Mobila Sovata (Mures) vs. Sevisul Selimbar (Sibiu)
Stadion: "Park Arena" Fagaras (Brasov)

* FC Zagon (Covasna) vs. Unirea Stalpi (Buzau)
Stadion: Panciu (Vrancea)

* Damore Tricolorul Alparea (Bihor) vs. Somes Caraseu (Satu Mare)
Stadion: "Municipal" Zalau (Salaj)

* Plimob Sighetu Marmatiei (Maramures) vs. Flacara Halmasd (Salaj)
Stadion: "Olimpia" Satu Mare

Dintre aspirantele la Liga III, 23 provin din mediul rural iar 18 reprezinta grupari fotbalistice urbane.

Daca dupa 90 de minute regulamentare scorul ramane egal, pentru departajare se vor disputacate doua reprize de 15 minute fiecare, iar in cazul ca echilibrul pe tabela se mentine si dupa acest supliment de joc se va trece la executarea loviturilor de la punctul cu var.

In editia 2012/2013 Liga a III-a va functiona cu 6 serii de cate 16 echipe fiecare, la finele campionatului urmand sa faca pasul spre esalonul secund castigatoarele de serie, iar in judet vor retrograda 37 dintre echipele clasate pe 11-16, plus inca o formatie de pe 10 cea mai slab clasata.



Miercuri, 20 Iunie 2012, ora 10:04
Sursa: Ziare.com

Articol citit de 2012 ori

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
 
Nu exista comentarii postate de utilizatori.