Bokila si Dore, goluri in Cupa Africii. Care din ei merge in careul de asi

Sambata, 31 Ianuarie 2015, ora 20:47
2114 citiri

Congo si Republica Democratica Congo s-au intalnit in primul sfert de finala al Cupei Africii, intr-un duel intre Dore si Bokila, primul de la CFR Cluj, al doilea fost atacant al Petrolului.

Castig de cauza a avut Bokila, echipa sa, RD Congo, castigand cu 4-2 jocul, dupa ce congolezii au condus cu 2-0. Dore deschidea scorul in minutul 55, Bifouma sporea avantajul la 2-0 in minutul 62, dar de aici s-a rupt filmul.

Bokila si ai sai au marcat de 4 ori, Mbokani marcand o dubla, Kimwaki golul al treilea si fostul varf de la Ploiesti golul egalarii.

RD Congo va juca in semifinale cu invingatoarea dintre Algeria si Coasta de Fildes.

Decizia BEC de a respinge protocolul Alianței Dreapta Unită, trasă la indigo cu cea dată pentru Alianța USR-PLUS în 2019. Excepția pentru PSD și precedentul Vadim Tudor
Alianța Dreapta Unită, formată din USR, PMP și partidul Forța Dreptei se găsește în imposibilitatea de a avea liste comune de candidați pentru alegerile din 9 iunie, după ce Biroul...
Cătălin Drulă acuză PSD că i-a ”momit” sau șantajat pe primarii USR: ”Ai zece milioane, dacă treci la noi”
Preşedintele USR, Cătălin Drulă, susţine că unii primari USR ar fi fost ”şantajaţi” sau ”momiţi” să treacă la PSD, în condiţiile în care de faţă era şi liderul social...
#dore si bokila goluri africa, #duel bokila dore cupa africii, #goluri multe africa dore bokila , #stiri fotbal