Cu fata la alegatori: Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală. Sociolog: Se vor faulta unul pe celălalt

Brazilia invinge Franta intr-un meci amical de lux

Duminica, 09 Iunie 2013, ora 23:55
3111 citiri

La Porto Alegre a avut loc un amical de lux intre Brazilia si Franta, un meci de pregatire pentru gazde, care peste o saptamana vor juca in Cupa Confederatiilor, editia 2013, disputata pe teren propriu, in avanpremiera Cupei Mondiale din 2014.

Brazilia a invins in acest meci cu 3-0, golurile fiind marcate de Oscar, jucatorul lui Chelsea Londra, in minutul 54, de Hernanes, minutul 84 si de Lucas, minutul 92, din penalti.

Faza golului numarul 1 a pornit de la un fault facut de Valbuena in propria jumatate de teren, pentru ca Fred sa il serveasca decisiv in careu pe Oscar, sutul sau cu piciorul drept fiind imparabil pentru Lloris.

Hernanes a punctat cu un gol venit la doar 4 minute dupa ce a intrat pe teren, inlocuindu-l pe Luis Gustavo, iar Lucas a inchis tabela cu un penalti in ultima faza a jocului.

O victorie de moral pentru Brazilia, care peste o saptamana va debuta in Cupa Confederatiilor, intr-un meci cu Japonia, pe 15 iunie.

Brazilia: Cesar - Alves, Thiago Silva, David Luiz, Marcelo - Luiz Gustavo, Paulinho - Neymar, Oscar, Hulk - Fred.

Franta: Lloris - Debuchy, Rami, Sakho, Mathieu - Cabaye, Guilavogui, Matuidi - Valbuena, Benzema, Payet.

Arbitru: Thomas Bertolino.

Satisfacția candidatului AUR la Primăria Capitalei: "PSD și PNL au ajuns la soluțiile pe care le-au aruncat la gunoi inițial"
Decizia PSD și PNL de a renunța la candidatul comun Cătălin Cîrstoiu pentru primăria Bucureștiului a fost ironizată de toate partidele de opoziție. Mihai Enache, candidatul AUR la...
Dragoș Pîslaru, co-președinte REPER, despre schimbarea lui Cîrstoiu cu Firea și Burduja: "Mafia patronată de comasaţi şi-a arătat faţa"
Copreşedintele partidului REPER, Dragoş Pîslaru, a declarat că, prin retragerea candidaturii medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei de către coaliţie, „mafia patronată de...
#amical de lux franta brazilia, #brazilia joaca franta porto alegre, #brazilia invinge franta meci amical, #victorie brazilia franta amical , #stiri fotbal