Brazilia s-a distrat cu SUA (Video)

Joi, 31 Mai 2012, ora 09:27
2616 citiri

Brazilia a facut spectacol in amicalul jucat joi dimineata cu Statele Unite ale Americii, pe care l-a castigat cu 4-1.

Cu Neymar printre titulari, nationala carioca n-a avut probleme in fata selectionatei pregatite de neamtul Jurgen Klinsmann.

De altfel, starul lui Santos a fost cel care a dechisc scorul in minutul 12 dintr-un penalti dictat de arbitru la un hent in careu.

Brazilienii au continuat sa joace spectaculos si si-au dublat avantajul pe tabela de marcaj in minutul 26, cand Thiago Silva a reluat cu capul in plasa portii lui Howard un corner executat de Neymar.

La pauza s-a intrat insa cu scorul de 1-2, pentru ca in ultimul minut al primei reprize Gomez a punctat din apropiere.

A fost insa un simplu foc de paie din partea americanilor. In mitanul secund, acelasi Neymar a pasat decisiv pentru Marcelo, iar acesta a dus scorul la 1-3.

Ultima reusita a meciului i-a apartinut lui Pato, in minutul 87, dupa o pasa primita de la Marcelo.

SUA: Howard - Bocanegra, Onyewu, Johnson (Castillo '80), Cherundolo (Parkhurst '72) - Jones (Beckerman '80), Bradley, Edu (Boyd '72), Torres (Dempsey '56) - Donovan, Gomez.

Antrenor: Jurgen Klinsmann.

BRAZILIA: Rafael - Danilo, Juan, Silva, Marcelo (A.Sandro '90) - C.Sandro, Oscar (Giuliano '89), Romulo - Neymar (Lucas '84), Damiao (Pato '65), Hulk (Casemiro '82).

Antrenor: Mano Menezes.

Vizionati mai jos golurile marcate in partida amicala dintre SUA si Brazilia, disputata la Maryland:

*Lipseste golul lui Pato

Alte rezultate inregistrate in meciurile amicale intertari: Angola - Macedonia 0-0, Lituania - Rusia 0-0, Bulgaria - Turcia 0-2, Spania - Coreea de Sud 4-1, Suedia - Islanda 3-2, Elvetia - Romania 0-1 si Olanda - Slovacia 2-0.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#Brazilia castigat meci SUA, #SUA Brazilia meci amical, #SUA Brazilia video amical , #stiri fotbal